Sıkça Sorulan Sorular

NASIL SİPARİŞ VEREBİLİRİM?
Web sitemiz üzerinden online, merhaba@ozelmatbaa.com mail adresimize yazarak veya mağazamıza gelerek sipariş verebilirsiniz.
Online siparişlerinizi sitemizde beğendiğiniz ürünün sayfasından Sepete ekleye tıklayarak açılan sayfalarda formları doldurarak ilerleyebilirsiniz.

TASARIMIMIZ YOK NASIL BASKI YAPTIRABİLİRİZ?
ÜCRETSİZ grafik tasarım hizmetimizden yararlanmak için bize mail yoluyla ürün üzerine yazılacak görsel ve yazıları gönderiyorsunuz. Biz size baskıya girecek son haliyle ürünün tasarımını gönderiyoruz. Onayınızı aldıktan sonra baskıya alıyoruz.

SEÇTİĞİM ÜRÜNÜN İÇİNE NE YAZILMASI GEREKİYOR?
Basılacak materyale yazılmasını istediğiniz bilgileri kendi isteğinize göre belirleyebilirsiniz.


KAÇ ADET SİPARİŞ VEREBİLİRİM?
Baskı adetleri her ürüne göre değişiklik gösterebilir. Ancak genelde 1000 adet sipariş alınmaktadır. Sitemizde en çok kullanılan adetler baz alınarak fiyatlandırmalar yapılmıştır. Fakat bunların dışındaki adetler için özel fiyat teklifi isteyebilirsiniz.
 

İSTEDİĞİM ÜRÜNÜN ÖLÇÜSÜ SİTENİZDE YOK. NE YAPABİLİRİM?
Sitemizde genel olarak çok kullanılan ölçüler için fiyatlandırma yapılmıştır. Bu ölçüler dışındaki özel siparişleriniz için bize yazarak fiyat teklifi alabilirsiniz.


MALZEMEYİ BASILMADAN ÖNCE GÖREBİLECEK MİYİM?
EVET. Sipariş geçmeniz ve gerekli bilgileri gönderilmesinden sonra seçtiğiniz ürüne uygun tasarım yapılarak size baskı öncesi tasarımı onayınız için gönderilir.

SEÇTİĞİM ÜRÜN KAÇ GÜNDE HAZIR OLUR?
Her baskının hazırlanma süresi ürüne göre değişiklik göstermektedir. Baskı süresi; size gönderilen tasarımına onay vermeniz ile başlar ve ortalama 4-5 günlük bir sürede kargoya teslim edilir. Çok aksi bir durum olmadığı sürece bu süreler şaşmaz. Olası bir aksilikte bu süre genellikle sadece 1-2 gün uzayabilir. Süreç ile ayrıntılı bilgiyi bize yazarak veya arayarak öğrenebilirsiniz.


İSTEDİĞİM BASKIYI  İNTERNETTEN SİPARİŞ VERSEM SİZ BASSANIZ BEN GELİP YERİNİZDEN ALSAM OLUR MU?
Siparişinizi online olarak verdiğinizde kargo seçeneğini “Mağazadan Teslim” olarak seçtiğinizde gelip yerimizden alabilirsiniz. Kargo adresi belirttiyseniz sonradan fikrinizi değiştirip yerimizden alacak iseniz bu tür taleplerinizi mutlaka yazılı olarak e-mail ile belirtiniz. Telefondan bu tür talepleri belirttiğinizde sizden yazılı olarak talep istenecektir.

DAVETİYEYİ SİZ HAZIRLAYIN BEN GELİP ÖDEMESİNİ ORADAN YAPIP ALAYIM?
Bu tür taleplerinizde ürün bedelinin küçük bir miktarını bize ön ödeme olarak yaptığınızda davetiyeleriniz hazırlanır geri kalanını teslimde yerimizden ödeyebilirisiniz.


SEÇTİĞİM DAVETİYENİN KAĞIT KALİTESİ NASIL?

Davetiyenizvar.com / DavetiyeManisa.com / Davetiye.pro / OzelDavetiye.net olarak kağıt kalınlığı problem teşkil edecek davetiyelere web sitemizde yer vermiyoruz. Genellikle kağıt kalınlığı ideal ürünleri sergiliyoruz. Fakat fiyatına göre davetiyelerin kağıt kalınlığı değişiklik göstermektedir.
Kağıt kalınlığından tereddüt duyduğunuz davetiye için bize telefonla yada mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Size kıyaslama yapabileceğiniz şekilde net bilgi verilir. Ya da Manisa’da iseniz beğendiğiniz davetiyeyi mağazamızdan gelip yakından görerek sipariş verebilirsiniz.

ÖDEMEYİ NASIL YAPABİLİRİM?
Size davetiyenin tasarımı atıldıktan ve tasarıma onay vermenizin ardından sitemizde bulunan hesap numaralarına EFT/Havale yapabileceğiniz gibi sitemizde sipariş verirken kredi kartınızla PAYPAL üzerinden anında da ödeyebilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE NASIL ÖDEME YAPABİLİRİM? GÜVENLİ Mİ?

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki kredi kartı ile ödemelerinizde kredi kartı bilgileriniz hiç kimse tarafından asla görülemez ve kayıt edilmez.
Kredi kartı ile alışveriş sistemini güvenlik açısından dünyaca bilinen ödeme sistemi olan PAYPAL kullanıyoruz ve ödemeleriniz PAYPAL sistemi üzerinden yapılıyor.

KREDİ KARTIMI DENEDİM ÖDEMEYİ ÇEKEMEDİN KART BİLGİLERİNİ SİZE VERSEM ÇEKER MİSİNİZ?
Kredi kartı ile ödemeniz başarısız olursa veya sistem karmaşık geldiği için yapmıyor iseniz; bize kredi kartı bilgilerinizi asla mail atmayınız veya telefon ile vermeyiniz. Bize hiç haber vermeden kredi kartı bilgisini mail atan müşterilerimiz hiç de azımsanmayacak kadar fazladır. Bu durum bizim için büyük bir külfet ve güvenlik sorunu oluşturmaktadır. Bilgisayarımızdan bu tür bilgi içeren maillerinizi anında siliyoruz. Bu nedenle kredi kartı bilgilerini asla mail atmayınız. Ödemenizi yapamadıysanız Banka Havalesi veya EFT seçeneğini seçip siparişinizi tamamlayınız.

1 ADET BASKI ÖRNEĞİNİ BANA KARGOYLA YOLLAR MISINI?
Sitemizde yer alan ürünlerin tamamı özel olarak sizin için üretilmektedir. Ve 1 adet baskı üretimi için yapılan hazırlık ile 1000 adet davetiye üretimi için yapılan hazırlık aynıdır. Bu nedenle bu tür talepler ücret bile teklif edilse gerçekleştirilememektedir. Ancak tirajlı yapılacak olan katalog, broşür gibi işlerin dijital olarak basılmış halinden benzerini yapar işyerimizde gelip görebilirsiniz.

BASKILARI 2 FARKLI ADRESE GÖNDEREBİLİR MİSİNİZ?
Siparişiniz de sitemizde eklemek istediğiniz not kısmında bunu mutlaka belirtiniz. Baskı aşamasında ürünleriniz belirttiğiniz sayıda ayrılarak dilediğiniz adreslere gönderilebilir. 2 ayrı gönderilerde 1 gönderi sitemizde belirtilen koşullarda, 2. gönderi alıcı ödemeli kargolama yapılır.
 

YURTDIŞINDAN NASIL SİPARİŞ VEREBİLİRİM?
Yurtdışından siparişleriniz de Türkiye için gibi takılmadan verebilirsiniz. 

YURTDIŞINDAN NASIL ÖDEME YAPABİLİRİM?
Yurtdışından ödemelerinizi kredi kartınızla PAYPAL hesabımıza yapabilirsiniz.


YURTDIŞINA KARGO NE KADAR TUTAR?
Seçtiğiniz davetiyenin ağırlığına göre bulunduğunuz ülkeye göre kargo fiyatı değişkenlik göstermektedir. 


YURTDIŞINDAYIM? SİPARİŞİMİ TÜRKİYE’YE KARGOLATABİLİR MİYİM?
Kargo adresi olarak yazdığınız her adrese gönderim yapabiliriz. Yurtdışından siparişlerinizde Türkiye içine olacak kargolamalarda lütfen kargo alıcısına önceden bilgi veriniz ve kargo bilgilerinde kendi telefonunuz yerine alıcının telefonunu mutlaka belirtiniz. Kargo ödemeleri tarafımızdan yapılmasına rağmen habersiz olan kargo alıcınız paketi kabul etmeyebilir. Bu tür durumları çok sık yaşamaktayız ve paketler alıcı “Almayacağım” dediğinde kurye bizden onay almadan paket geri gelmektedir. Alıcınıza kargo görevlisinin ulaşamaması durumunda firmamıza kargo şirketi geri iade için bilgi vermekte fakat alıcı almak istemediğinde bizden habersiz paketler geri gelmektedir. Kargo alıcısının telefonunu siparişinizde bize ilettiğinizde yaşanabilecek her türlü sorun tarafımızdan çözülmektedir.